אורנית ויטה

איך בונים בטחון מול מצלמה?

מה אני אוהבת בעצמי? איזה הרגלים אני רוצה לאמץ ומאילו להפטר? מה הלקוחות מספרים עלי?

אחת לרבעון אני יושבת לכתוב לעצמי, לפעמים אפילו לפני אם מרגישה צורך. אני עונה בכתב תשובות לשלושת השאלות האלה. גיליתי שבמקביל לצילומים ועריכות, התלהבות מתמונות, תוכן ויזואלי או אלבום, ללקוחות יש דרך מיוחדת במיוחד להראות לי מה מיוחד בי. הן לא כותבות לי דווקא על איזה תמונות מרהיבות, או איך יצאו נפלא, הן עוזרות לי לראות בעצמי דברים שלא תמיד הצלחתי לראות, או שלפעמים, זקוקה לתזכורת שכזו להרמת המוראל.

יש משהו במילה הכתובה, תקראו לי נוסטלגית, או עתיקה, אבל אותי עדיין מרגשות מילים כתובות, מילים שמעבירות מסר, תוכן, רגשות, תחושות. מילים שממלאות את הנשמה ועוזרות לך להבין למה פתחת את העסק הזה מלכתחילה. הרי, לכל אחת מאיתנו יש את הסיבה שבגללה היא החליטה לא לעבוד עבור אחר ולהגשים את עצמה, אבל אז הגיעה השחיקה, השגרה, ההרגלים ואיתם אנחנו מאבדות את עצמנו. בדיוק שם למילה הכתובה יש חשיבות כל כך גדולה להחזיר אותנו להתרגשות של ההתחלה.

איך זה קשור לבטחון מול מצלמה?

ובכן קשר ישיר בריבוע!

כאשר אני מרגישה מלאה, אני משדרת את זה כלפי חוץ – החל מעיניים נוצצות שמביטות לעדשה, חיוך מלא וחיוניות. המצלמה רואה הכל אני תמיד אומרת, הכל מהכל כולל הכל. אי אפשר לזייף לה (כלומר אפשר אם עברתן הכשרה בשב״כ או קורס משחק בבית צבי או דומיו). לאנשים מהשורה (כמוני למשל) קשה לזייף רגשות, בימים שאני כבויה, עוברת משבר, לא ישנתי טוב בלילה לעולם לא אצלם את עצמי ולמה? כי אז העייפות, העצב, התסכול ישתקפו אל הקהילה המדהימה שלי. שלא תטענה, אין לי בעיה לספר על משבר, או לחשוף שעוברת משהו, אבל תוכן, ערכי שאמור להשאר ולשרת את הקהילה שלי ראוי שיעלה כאשר אני מפוקסת ומלאה ולא כבויה. את השיתוף הזה אשאיר לסטורי שנעלם לאחר 24 שעות וכך גם לרוב מצב הרוח שלי.

אז איך מילים של לקוחות תורמות לי?

כאשר אני קוראת מילים של לקוחות יש בהן דגשים לתכונות אופי שזיהו אצלי, לדוגמא חוזרות אצלי התכונות – חייכנית, סבלנית, עם גישה מדהימה, נטעת בי בטחון וכדומה. לא תמיד אני רואה זאת אצלי, או גם אם מודעת אליהן, לא בהכרח שמה דגש עליהן, הן חלק ממני ומהDNA שלי. עבורי זה כמו לנשום, כאשר לקוחה מתעכבת וכותבת לי אפילו אחת מהן זו תזכורת נפלאה עבורי לקחת אותה, לחבק אותה מחדש ולתת לה למלא אותי. זה מרים את המוראל, מחזק את השליחות שלי, ייחודיות שלי, הנגיעה האישית שלי. אני בטוחה שעכשיו כשאשב מול מצלמה להקליט סרטון או לצלם תמונה, הנוכחות הזו של המילה הטובה תתבטא מול המצלמה. ולכן, בכדי שתרגישי נינוחה מול המצלמה את צריכה להרגיש את כל הטוב הזה שאחרות רואות בך.

אז, מה את אוהבת בעצמך?

דילוג לתוכן